Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 31 novinek
Oslavy 130 let ŘČV

Oslavy 130 let ŘČV

03.06.2024

Oslavy 130 let Řetězárny a.s. se vydařily

V březnu 2024 to bylo přesně 130 let od založení česko-veské společnosti Řetězárna a. s.

Tato úspěšná firma oslavila neuvěřitelné výročí se svými zaměstnanci 20. dubna 2024 v jesenickém sále IPOS. Celá akce tak proběhla v pohodlí a teple bez ohledu na aprílové počasí. Večer plný zábavy zahájil kytarový orchestr, následoval úspěšný Pokáč, taneční vystoupení místních studentek SZUŠ Jeseník, vrcholem večera byla kapela JELEN a celý program završilo vystoupení kapely Yes Blues.

Bývalý generální ředitel Ing. Igor Lukáš v úvodu večera poděkoval zaměstnancům za odvedenou práci, zhodnotil situaci ve firmě, která je velmi příznivá a pomyslné žezlo předal svému nástupci, novému generálnímu řediteli Ing. Jiřímu Uhlířovi, který také pronesl několik vlídných slov. Organizace celého večera byla provedena na jedničku. Zaměstnanci, jejich rodiny a přátelé, měli zajištěno místo k sezení, bohaté občerstvení a nápoje dle výběru. Hosty večera byli také akcionáři, významní obchodní partneři, případně bývalí zaměstnanci firmy, kteří jsou již v důchodu. Ti hlavně ocenili možnost se potkat s bývalými kolegy, popovídat si a dostali ujištění, že ve firmě a společné oslavit úspěchy Řetězárny a. s., protože i oni jsou, či byli, její součástí. Za zpěvu Pokáče se pomalu začal zaplňovat taneční parket a při vystoupení kapely JELEN byl parket doslova narvaný. Nemeně hostů se roztančilo u jesenické kapely Yes Blues, někteří dokonce vystoupali až na pódium. Nálada celého večera byla opravdu skvělá, zaměstnanci budou určitě dlouho vzpomínat na tuto vydařenou akci.

Za organizaci je nutné poděkovat ekonomické ředitelce Ing. Elišce Pasekové, která skvěle zajistila nejen celý program, ale také veškerý catering. Do dalších let přejeme Řetězárně a. s. spoustu úspěchů, zakázek a spokojených zákazníků i zaměstnanců. Věříme, že spolu neméně vesele oslavíme další kulaté výročí.

Řetězárna a. s.

Řetězárna a.s. slaví 130 let

Řetězárna a.s. slaví 130 let

15.04.2024

Řetězárna a. s. slaví 130 let

Kvalita prověřená časem a důraz na zaměstnance, to je Řetězárna a. s. v České Vsi u Jeseníku, která byla založena v roce 1894 a v letošním roce slaví 130 let od svého založení.

Společnost se specializuje na výrobu svařovaných článkových řetězů průměru 2 až 60 mm v jakosti 24 až 120. Dále na výrobu řetězového kovaného příslušenství (háky, třmeny, spoje) atd. a tažený drát. K hlavním výrobkům patří řetězy – závěsné, kladkostrojové, rybářské, lesní, ochranné řetězy, důlní, sněhové a celá řada dalších.

PŮL MILIARDY KORUN DO NOVÝCH ZAŘÍZENÍ

Řetězárna a. s. disponuje nejlepšími technologiemi. Za posledních 10 let společnost investovala přes půl miliardy korun do nových zařízení, která vedou ke zvýšení plynulosti výrobního toku, produktivity výroby a zkvalitnění pracovního prostředí. Nedílnou součástí jsou i ekologické investice. V roce 2024 jsou plánovány investice ve výši téměř 40 milionů korun, přičemž hlavní investici představuje vznik nového robotizovaného pracoviště.

Díky perspektivnímu výrobnímu programu se firma řadí mezi TOP 5 firem ve svém oboru. Za rok se v Řetězárně a. s. vyrobí v průměru 8 500 tun řetězu a 300 tun drátu. Výrobky se pak vyváží do více než 50 zemí celého světa. Společnost je také vlastníkem celé řady certifikátů a fungujícího systému řízení dle ISO.

FIRMA PŘIJÍMÁ NOVÉ LIDI

V současné době je ve společnosti zaměstnáno přes 220 pracovníků, a i nadále jsou přijímáni noví zájemci. Společnost si zakládá na společensky odpovědném chování, o čemž svědčí zisk Ceny hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost za rok 2022. V soutěži se hodnotí různé stránky společenské a regionální odpovědnosti, přes sociální a ekonomickou odpovědnost až po vztah k životnímu prostředí. Řetězárně a. s. se podařilo hned svou první účast přetavit v cenné vítězství v kategorii Podnikatelské subjekty do 250 zaměstnanců, což je závazkem i do dalších let.

Ostatně jak to ve společnosti funguje se můžete přesvědčit osobně na Dnu otevřených dveří, který se uskuteční dne 28. května 2024.

Vánoční svátky 2023

Vánoční svátky 2023

30.11.2023

Dovolujeme si Vás informovat, že v období 22. 12. 2023 - 2. 1. 2024 je z důvodu Vánočních svátků naše firma uzavřena.  Znovu budeme k dispozici od 3. 01. 2024.

Rádi bychom Vám poděkovali za spolupráci v tomto roce a budeme se těšit na další společné setkání a obchodní příležitosti.

Třinecký Hutník - Řetězárna upevnila pozici na trhu

Třinecký Hutník - Řetězárna upevnila pozici na trhu

21.06.2022

Pandemická situace a pokračující zavírání černouhelných dolů nijak zásadně nepoznamenaly loňské hospodaření společnosti Řetězárna Česká Ves na Jesenicku. Zejména díky poptávce po průmyslových, zemědělských a lesnických řetězech a správně zvolené obchodní strategii dceřiná firma Třineckých železáren upevnila svou pozici u tradičních odběratelů a získala mnoho nových zákazníků po celém světě.

Řetězárna příjme nové zaměstnance

Řetězárna příjme nové zaměstnance

29.08.2022

Nabízíme zázemí stabilní firmy s dlouholetou tradicí, mzdové ohodnocení až 35 000 Kč, pracovní doba 37,5 hod/ týden, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění až do výše 13 tis. Kč/rok, prémie za hospodářské výsledky, zákonná volna nad rámec ZP, sick days. 

Více informací v sekci Kariéra

Články o Řetězárně v Třineckém Hutníku - rok 2022

Články o Řetězárně v Třineckém Hutníku - rok 2022

Moderní výrobní linkou se může pochlubit společnost Řetězárna Česká Ves na Jesenicku. Největší letošní investice dceřiné firmy Třineckých železáren v hodnotě 40 miliónů korun zvýší produktivitu práce při výrobě závěsených a kladkostrojových řetězů, o které je v posledních měsících na trhu velký zájem. Uspokojí vysoké nároky zákazníků na kvalitu, různorodost i komplexnost výrobků. 

Články o Řetězárně v Třineckém Hutníku - rok 2021

Články o Řetězárně v Třineckém Hutníku - rok 2021

ČESKÁ VES Pandemie koronaviru a urychlené zavírání černouhelných dolů v Evropě výrazně ovlivnilo loňské hospodaření společnosti Řetězárna Česká Ves na Jesenicku. Přestože dceřiná firma Třineckých železáren posílila své pozice v některých evropských zemích, nezabránila loňskému poklesu jak v tržbách, tak ve výrobě.

Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 31 novinek